Dezynfekcja

Realizujemy usługi  dezynfekcji metodą zamgławiania1, mechanicznych oprysków2 lub poprzez ręczne rozpylenie3 środków wiruso i bakteriobójczych między innymi w zakresie:

  • dezynfekcja pomieszczeń biurowych, sanitariatów, ciągów komunikacyjnych, w tym w wielolokalowych obiektach mieszkalnych;
  • dezynfekcja środków transportu;
  • opryski dezynfekcyjne terenów zewnętrznych.

ad 1: Metoda zamgławiania, inaczej dezynfekcja fumigacyjna, polega na rozpyleniu środka dezynfekującego za pomocą generatora aerozoli. Powstaje wówczas mgła o właściwościach dekontaminacyjnych docierająca nawet do trudno dostępnych miejsc. Co istotne metodę tą można stosować nawet w pomieszczeniach z wyposażeniem elektronicznym. Czas trwania całego procesu zależy od kubatury pomieszczenia – dla przeciętnego biura o powierzchni 15m2 do 30 minut.

ad 2: Opryski mechaniczne polegają na rozpyleniu wodnego roztworu za pomocą mechanicznych lub ręcznych rozpylaczy – stosowane głównie w terenie otwartym.

ad 3: Ręczne rozpylenie polega na użyciu atomizera z roztworem dezynfekującym nanoszonym na ścierkę lub mopa. Metoda stosowana przede wszystkim do punktowej dezynfekcji stref dotykowych (klamki, poręcze, przełączniki, panele dotykowe).

Prowadzimy także dezynfekcję w pomieszczeniach z możliwym skażeniem wirusem SARS-CoV-2.